Žalúzie ako prirodzená klimatizácia

žalúzie

O tom že vonkajšie žalúzie sú obrovským prínosom nielen v kancelárskych priestoroch som sa už neraz presvedčila. Predstav si, že máš firmu. Kancelárie sú orientované na juh a západ. Jednoducho tie severné a východné neboli už voľné aj keď si ich veľmi chcel. Čo z toho pre teba plynie? Máš krásne kancelárske priestory. Má to však jeden háčik. V zime sa z toho tešíš a v lete si z toho naopak pomerne nešťastný. Možno ty ani tak nie ako tvoji zamestnanci.

Juh a západ sú považované za najteplejšie svetové strany. Čo je výhoda na postavenie terasy v rodinnom dome. Pri práci v kancelárii to nie je až tak príjemné hlavne v letnom horúcom období. Sám najlepšie vieš, že máš viac možností ako to elegantne zvládnuť. Môžeš si zakúpiť a dať namontovať klimatizáciu. Nie každý ju však má rád. Ja osobne klímu nemusím. Väčšinou z nej zachrípnem alebo mi nafúka do očí a slzia mi. Potom ma to zbytočne zdržuje a odvádza od rozrobenej práce.

Žalúzie na kancelárskych oknách

Ten lepší a efektívnejší tip, aspoň podľa môjho názoru, je namontovať si vonkajšie žalúzie. A možno je to aj taká lacnejšia varianta. Takýmto spôsobom dostaneš prirodzenú klimatizáciu. Žalúzie sú vhodné aj pre malé deti, teraz sa nebavíme o kancelárskych priestoroch, ktoré by nemali byť vystavené zbytočným vrtochom našej pretechnizovanej doby.

Vonkajšie žalúzie ti ponúkajú veľa možností. Dokonca tak trochu chránia tvoje okná pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi. Samozrejme máš možnosť si vybrať farbu aj profil lamely. Keď som ich predávala v jednej firme ja tak boli v ponuke profily lamiel typ C a Z, ktoré sú aktuálne stále. Akurát prešli inováciami aby išli s dobou. Je to na tebe, ktoré si vyberieš. Z každým typom lamely môžeš priechod svetla a slnečných lúčov regulovať trochu iným spôsobom.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne


 

Odber noviniek

Zapíš sem svoj email a získaj zľavu 10% na fotodarčkeky (hrnček biely, hrnček magic, tričko, vankúš) s vlastným návrhom na potlač. Vhodné ako aj ako darček.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*