Vonkajšie žalúzie robili strašidelné zvuky

vonkajšie žalúzie

Pamätám si časy, keď som bola dieťa a trávila som prázdniny u starých rodičov. Bolo to často lebo som tam chodila veľmi rada. Mohla som dlho vyspávať a ísť neskôr spať 🙂 To bol asi jeden z dôvodov. No vždy som sa tam niečo nové naučila. Okrem skvelých zážitkov mi utkvel v pamäti aj jeden neuveriteľne strašidelný zvuk. Bol to hrôzostrašný zvuk vonkajších žalúzií pri daždi alebo vetre. Ako dieťaťu mi to prišlo skutočne desivé 🙂

vonkajšie žalúzie

Avšak tieto pre mňa vtedy strašidelné vonkajšie žalúzie mali svoje kvality, ktoré som si uvedomovala trochu už vtedy. V lete, keď pražilo slnko takmer jedným ťahom bolo možné zastrieť žalúzie a takýmto spôsobom vyrobiť chládok. V horúcich letných dňoch na nezaplatenie. Časom, keď som už malinko vyrástla, tak mi neprišli už až tak desivé. Naopak pripadali mi viac praktické, pretože sa s nimi dalo lepšie smerovať svetlo do miestnosti ako s interiérovými žalúziami. No možno je to len vec praxe a vkusu.

Pri spomienkach na detstvo som si uvedomila, že žalúzie starých rodičov boli modro-strieborné no vlastne bola na nich opadaná farba, veď od toľkého trepania sa o dom sa ani nedivým, že sa jej nechcelo držať na žalúziách. Bolo to už veľmi dávno. V dnešnej dobe sa robia v rôznych farebných odtieňoch a čo ma teda prekvapilo aj lamely sú rôzne tvarované. Nie je ich veľa no ak máš na výber tri druhy, pre niektorých ľudí je aj toto veľa na vyberanie a nevedia sa rozhodnúť. Profily lamiel týchto žalúzií pripomínajú písmena našej abecedy: „ZS, C“ Tie posledné môžeš vidieť asi najčastejšie.

vonkajšie žalúzie

Zaujalo ma ich zloženie a aj drobné vychytávky, oproti tým čo som poznala. Rozhodne ma potešilo gumové tesnenie, ktoré zníži hlučnosť žalúzií a pohodlné elektrické ovládanie to je, že doslova wááááu. Je to moderné, komfortné a zároveň úžasné 🙂 Tieto žalúzie ti pomôžu ochrániť nielen nábytok v miestnosti a okná. Sú osadené z vonkajšej strany a navyše máš možnosť sa rozhodnúť či chceš mať zaomietateľný krycí plech alebo chceš aby ho bolo vidno. Je to len na tebe a tom čo sa ti práve hodí na danú nehnuteľnosť.

Vonkajšie žalúzie majú mnoho výhod, ja som ti spomenula len niekoľko. Ak ťa táto problematika zaujíma na www.bezhmyzu.sk ti veľmi radi odpovedia na všetky tvoje otázky ohľadne tieniacej techniky a jej montáže.

 

Odber noviniek

Zapíš sem svoj email a získaj zľavu 10% na fotodarčkeky (hrnček biely, hrnček magic, tričko, vankúš) s vlastným návrhom na potlač. Vhodné ako aj ako darček.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*