Vonkajšie rolety chránia tvoj dom

vonkajšie rolety
Aj v našich zemepisných šírkach už mávame leto, kedy býva občas veľké až neznesiteľné teplo.
Kedysi dávnejšie som robila vo firme kde sme okrem iného predávali aj vonkajšie rolety a tak som sa o nich naučila trochu viac ako som vedela len z počutia. Zistila som, že sú v nich celkom rozdiely čo sa týka lamiel a to, že existujú predokenné a podomietkové a aký je medzi nimi rozdiel.

Mne sa na nich páči hlavne to, že moderná doba umožňuje už rôzne farebné kombinácie, a teda ich môžem ladiť k omietke domu a môj domček tak vyzerá oveľa krajšie ako s bielym klasickým prevedením. „A keď si tam dáme podomietkové, krásne ten kastlík schováme a bude to vyzerať super“ – premýšľala som nahlas. Ak mi asi dva týždne trvalo, kým som vybrala finálnu verziu, no nakoniec som vybrala to čo sa mi páčilo. Hovorím o farbe okien, ale vráťme sa k roletám. Už len namontovať. Avšak kým sa dostaneme do tejto fázy, ešte to chvíľku potrvá.

Majú veľmi veľa výhod okrem toho teda, že vyzerajú veľmi dobre, znižujú hluk z vonkajšieho prostredia podobne ako vonkajšie žalúzie. Tiež majú elektrické ovládanie a čo sa mi páči, zvyšujú bezpečnosť priestorov a navyše ich je možné kombinovať so sieťkou proti hmyzu, takže je tam zvýšená bezpečnosť aj proti muchám. 🙂

vonkajšie rolety

Medzi podomietkovými a predokennými roletami je teda celkom nápadný rozdiel, ktorý ti v dizajne môže spraviť veľmi veľam, ak je toto to, na čom ti záleží. Predookenné ako už názov napovedá budú asi niekde pred oknom. Oni sú tam vlastne oba typy pred oknami, rozdiel je v konečnom dizajne a v samotnej montáži. Montáž ti popisovať nebudem na to sa opýtaj vo firme www.bezhmyzu.sk , kde si ich môžeš aj objednať a dohodnúť samotnú montáž. Rozdiel v dizajne je veľmi očividný.

Podomietkové vonkajšie rolety z vonku tvoria jeden celok a sú krásne zarovnané vedľa steny a tá krabička kam sa samotná roleta roluje je ukrytá nad oknom za pekne upravenou stierkou zvnútra a aj z vonka. Klasické predokenné rolety majú túto krabičku tzv. priznanú z vonku a vindo ju. Niekomu to nevadí, že ju vidno berie to skôr z tej praktickej stránky. Mne sa páčia viac tie podomietkové, lenže tie je vhodné montovať pri výmene okien alebo na nový dom. A tie druhé sa dajú domontovať bez veľkých zásahov aj na už existujúce nové alebo staré okná.

Ja si s prvého výkladu vyberám podomietkové vonkajšie rolety. A ty? 🙂

 

Odber noviniek

Zapíš sem svoj email a získaj zľavu 10% na fotodarčkeky (hrnček biely, hrnček magic, tričko, vankúš) s vlastným návrhom na potlač. Vhodné ako aj ako darček.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*