Vertikálne žalúzie ma ako dieťa fascinovali

Vertikálne žalúzie

Krásne, vysoké, biele, látkové žalúzie. Neboli obyčajné. Boli iné. Vertikálne, teda usporiadané z hora na dol. Ako dieťa ma to fascinovalo. Prišli sme na návštevu k tete a ona ich tam mala v obývačke. Hneď som chcela vedieť ako to funguje. Som viac cez techniku, od malička. Bola tam taká retiazka, no nebolo to ako reťaz, bola poskladaná z malinkých guličiek vo farbe látky žalúzií. Pozrela som sa von oknom aký má teta krásny výhľad z toho horného poschodia.

Bolo to úžasné videla som krásne na hory bez zastreného výhľadu. Táto miestnosť bola orientovaná na západ a slnko už pomali zapadalo a bolo celkom ostré. Zle sa nám v miestnosti pozeralo. Mali sme nejakú oslavu a tak teta prišla k oknu, zobrala do ruky tú krásne bielu retiazku a jediným pohybom zabránila slnečným lúčom aby ostré svetlo prenikali do izby. Pre malé dieťa akým som vtedy bola, to bolo ako kúzlo. Ako niečo čo sa nedeje len tak, bolo to ako z rozprávky.

Oslava bola v plnom prúde no mňa stále trápilo ako to tá teta spravila tak rýchlo a z takou ľahkosťou, bolo to úžasné. Keď som po rokoch robila vo firme s plastovými oknami predávali sme tam aj doplnky a medzi ne patrila aj tieniaca technika tak sa konečne ten malý človiečik vo mne dozvedel ako fungujú vertikálne žalúzie. Samozrejme dozvedela som sa aj kopec iných zaujímavých vecí, medzi inými aj to, že látka môže byť takmer akejkoľvek farby a aj to, že sa vyrábajú na mieru zákazníkom či už na výšku alebo šírka, ktorá určuje počet jednotlivých dielov.

vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie ti dajú jednu z mnoha možností ako si môžeš rozdeliť napríklad v kancelárii rokovaciu časť s klientmi od kľudovej časti účtovníčky alebo obchodníka. Nezaručí ti však zvukotesnosť ako iné riešenie, avšak je to pomerne lacné, rýchle a elegantné vyriešenie problému. Jedna známa má takto v byte rozdelenú obývaciu izbu na spaciu časť a časť kde sedí s návštevou alebo sa tam hrajú s deťmi.

Vertikálne žalúzie majú mnoho možností a ak sa ti tento nápad pozdáva už ti ostáva len si vybrať to čo vyhovuje tebe, či už farba alebo účel použitia.

 

Odber noviniek

Zapíš sem svoj email a získaj zľavu 10% na fotodarčkeky (hrnček biely, hrnček magic, tričko, vankúš) s vlastným návrhom na potlač. Vhodné ako aj ako darček.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*