Markíza, urodzená pani alebo niečo čo ťa ochráni pred slnkom?

markíza

Keď sa povie markíza každý si pod týmto pojmom predstaví niečo iné. Televízny maniaci majú na mysli televíznu stanicu. Iní zase možno urodzenú pani zo starých čias s krásnymi šatami, obrovským klobúkom, vejárom v ruke a ťažko vysloviteľným menom. Ja mám však teraz na mysli úplne inú markízu. Je to väčšie, nedá sa to prenášať len s tým pohybovať a ochráni nás to pred slnkom a občas aj pred dažďom, keď sedíme na terase v kaviarni.

Tento druh markízy som myslela. Slniečko je úžasné, avšak občas uprostred leta je ho až príliš a vtedy ti príde vhod schovať svoje unavené telo do tieňa veľkej markízy v kaviarni, kde si dáš osviežujúci nápoj a prípadne zavoláš kamarátov na jeden, dva drinky.

Vždy ma zaujímalo ako tú veľkú plachtu na kovovej konštrukcii, z čoho sa markíza prevažne skladá, vyťahujú nad terasu a zase ju zrolujú späť.

markíza

Jedného krásneho dňa sa mi podarilo prísť do reštaurácie príliš skoro. Markízu nemali ešte vystretú, a tak som mohla vidieť ako to vlastne funguje. Čašník zobral takú veľkú tyč, ktorá bola na konci zahnutá do tvaru kľuky, nastrčil ju do pripraveného kúska hore a začal s ňou dole krútiť akoby sa snažil naštartovať starobylé auto. Bolo to zábavné a fascinujúce zároveň.

Markíza

Aj ja som to chcela mať doma lebo ma to fascinovalo. Začala som si vyhľadávať podrobnejšie informácie na internete, kde som sa dozvedela, že si ju skutočne môžem dať aj domov. Bývam v byte. Máme balkón. V mojej predstave už tam bola. Krásna látková, veľká markíza z urodzeného rodu. Vymieňala som ju za čisto farebnú aj za pásikavú. Pri tomto druhu tieniacej techniky akoby ti dali dizajnéri voľnú ruku, môžeš si navymýšľať farieb koľko sa ti zapáči a kombinovať ich aj so vzormi. Je to takmer také zábavné ako vyberať novú sedaciu súpravu do obývačky.

markíza

Ja to síce ešte nemám v hlave celkom zrovnané či ju tam skutočne dám no ak máš veľkú záhradu a robievaš tam posedenia s priateľmi určite porozmýšľaj – využi sa dá aj doma.

 

Odber noviniek

Zapíš sem svoj email a získaj zľavu 10% na fotodarčkeky (hrnček biely, hrnček magic, tričko, vankúš) s vlastným návrhom na potlač. Vhodné ako aj ako darček.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*