Maca peruánska – vieš ako ti môže pomôcť?

maca

Pri bežnom surfovaní po internete na mňa „vyskakujú“ rôzne reklamy. Vždy to odklikám preč nech mi to nezavadzia pri čítaní článkov na stránkach. Táto mala zvláštny názov tak ma to zaujalo a celkom som sa začítala. Mám rada prírodné veci. Súznenie s prírodou je podľa mňa, celkom dôležité k životu na tejto planéte.

Lepidium meyenii tzv. peruánsky ženšen. Hmmm, celkom komplikované pomenovanie v bežnej konverzácii. Už ti je však určite všeobecne známe, že ženšen ako taký, má stimulačné účinky a znižuje stresové faktory, čím zlepšuje pozornosť. Aj keď ja tvrdím, že niečo ako stres neexistuje. Skôr je to len také pomenovanie novej doby kedy „robíme“ hektiku.

maca peruánska

Maca peruánska rastie v Peruánskch Andách vo výške asi 3500 – 4000m. To je teda pekne vysoko, čo povieš? Už má za sebou niekoľko tisícročnú históriu. Maca má vysoko výživovú hodnotu, pretože je bohatá na cukor, škroby, proteín a esenciálne minerály – najmä na jód a železo. Tak ako som už vyššie spomínala, výrazne zvyšuje výkonnosť a to po fyzickej aj psychickej stránke. Čo ma núti zamyslieť sa nad tým, či by mi to pomohlo zvýšiť športové výkony. Iste to zvyšuje aj iné výkony ako si správne pochopil.

Koreň Maca konzumovali len pôvodní obyvatelia Peru. U nás je skôr rozšírená konzumácia vo forme kapsúl, prípadne ľudia siahajú po produkte – Maca prášok. Okrem podpory myslenia a koncentrácie, zvyšuje aj sexuálnu aktivitu a odolnosť proti fyzickej námahe. Takže predsa možno otestujem ten šport. To že je maca vhodná pre mužov to ti asi veľmi rýchlo došlo, no mňa príjemne prekvapilo, že ju vedia využiť vo svoj prospech aj ženy v období menopauzy.

Doplnky výživy

Táto problematika ma celkom zaujala, keďže sama riešim prírodné doplnky výživy, samozrejme nielen takto jednosmerne v rámci sexuality. Ďalším študovaním Macy peruánskej som prišla na to, že ju obsahujú aj doplnky stravy na podporu erekcie ako sú Zerex a Erexan. Ak ťa tieto informácie zaujímajú viac do hĺbky tak si o nich môžeš naštudovať na odkazujúcich linkoch.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne


 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*