Existuje niečo ako lenivosť?

lenivosť

Čo to znamená byť lenivý. Mať nedostatok motivácie na nejakú činnosť? Alebo je to len určitý druh únavy fyzického tela, kedy správne prečítame jeho signál, že potrebuje trochu relaxu a regenerácie. To je podľa mňa tiež veľmi dôležité vnímať. Mám na mysli tie signály vlastného tela. Lebo občas tieto signály môžeme prehliadať a potom sa už len nestačíme čudovať, že sme akoby zrazu ochoreli. Keby si svojmu telu priradil hlas ono by ti aj povedalo:“Ja som ti to hovorilo. Nepočúval si ma.“

O lenivosti vie každý svoje. Našla som nejakú definíciu slova lenivosť. Takže vraj:  ´Lenivosť (lat. acedia) je opakom činorodosti (lat. industria). Lenivosť je nečinnosť v duchovnej, pracovnej alebo inej oblasti. Lenivý človek nevyužíva potenciál svojich schopností, nie je ochotný konať, alebo sa starať. Duchovná lenivosť je odpor a nechuť k duchovným hodnotám. V rámci kresťanstva je lenivosť jedným zo siedmich hlavných hriechov. ´(zdroj: wikipedia)

V rámci duchovna sa mi to malinko prieči, lebo ja považujem za duchovno aj samotné premýšľanie. Dám ti otázku:“Je možné nemyslieť na nič?“ Nič ako opak slova čin. Ja si myslím, že je možné aj myslieť na nič. Teda skôr nemyslieť. Vedia to niektorí ľudia, ktorí sa venujú meditáciam. Naozaj to nie je jednoduché nemyslieť.

Myšlienky

Môžeš to však otestovať aj hneď teraz! V mysli si polož otázku: „Aká myšlienka bude nasledovať?“ Toto dá tvojej mysli priestor na možno pár mikrosekúnd na nič nemyslieť a vytvoriť tak prázdnotu. Otestuj to! Stojí to za to. (daj mi vedieť ako to dopadlo dole do komentára)

Ešte stále si myslíš, že existujú leniví ľudia. Polož si otázku: „Voči čomu sú lenivý? K akej potenciálnej činnosti?“ Čo, keď len premýšľajú alebo potrebujú relaxovať? Vždy na niečo myslíme. Tá  správna otázka je: „Čím si kŕmim svoju myseľ?“ Posúvaš sa v pred alebo sa dávaš dole?

 


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.


 

Pošlite nás priateľom ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePin on Pinterest0Digg thisShare on Reddit0Flattr the authorPrint this page
 

Odber noviniek

Zapíš sem svoj email a získaj zľavu 10% na fotodarčkeky (hrnček biely, hrnček magic, tričko, vankúš) s vlastným návrhom na potlač. Vhodné ako aj ako darček.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*