Bambusové žalúzie, blízko k prírode

bambusové žalúzie

Myslím, že tieto žalúzie sa hodia skôr na chatu prípadne len na drevené okná, avšak ako sa vraví: „iný kraj iný mrav“ 🙂 Ja si však myslím, že vyzerajú krásne a vkusne, keď sa dobre zladia k interiéru. Pravdaže nie všade sa hodia. Bez problémov si ich viem predstaviť na WC a kúpelni. Ešte by sa mi možno hodili aj do pracovne, nadobudla by som tak blízky kontakt s prírodou a dýchala by tam zrazu iná energia. Asi pouvažujem namiesto očarujúcej plisse roletky.

Bambusové žalúzie ak chceš vedieť sa vyrábajú v dvoch veľkostných variantoch. Môžes si vybrať lamely 25mm alebo 50mm. Lamela, to je tá vec, ktorá pri správnom preklopení bráni slnečným lúčom vstúpiť do miestnosti. 🙂 Možno je dobré veľkosť voliť aj podľa toho kam chceš takúto žalúziu umiestniť.

Tie väčšie sa aspoň mne osobne páčia na väčšie plochy. Napríklad pri rozdeľovaní miestností alebo zakrývaní neželanej steny prípadne pri utajení nejakého priestoru. Štiepané bambusové pásy, ktoré sú veľmi tvrdé a zároveň pružné, tak sú vyrábané horizontálne bambusové žalúzie – možno si to tak ako ja tiež nevedel/la.

Pokiaľ sa cítiš byť náročným zákazníkom a potrpíš si na kvalitu prírodných materiálov, bambusové žalúzie je to pravé pre teba a tvoje požiadavky. Každý sa chce predsa cítiť iný, výnimočný. A ty môžeš dopriať výnimočnosť svojmu domovu. Drevo je jeden z piatich elementov a bambus mu je veľmi príbuzný.

Takto budeš stále v spojení s prírodou, čo je niečo po čom túžim aspoň ja. Príroda je niečo čo by sme si mali vážiť. A aj to je dôvod prečo sa mne tieto žalúzie páčia a prečo mám teraz vážnu dilemu. Dám si do pracovne látkovú roletku alebo radšej niečo ako sú bambusové žalúzie? Pomôž mi svojím názorom v komentári.

 

Odber noviniek

Zapíš sem svoj email a získaj zľavu 10% na fotodarčkeky (hrnček biely, hrnček magic, tričko, vankúš) s vlastným návrhom na potlač. Vhodné ako aj ako darček.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*